Vše o žaluziích,
s odborníkem na žaluzie
Žaluzie

Sítě proti hmyzu do atypických oken

sit_proti_hmyzu_2

Sítě proti hmyzu patří bezpochyby k nejlepšímu a také nejlevnějšímu způsobu ochrany proti hmyzu. Nemusíte kupovat nákladné odpuzovače a přitom nejste omezování při větrání. Problémy s instalací mohou nastat ve chvíli, kdy máte okna atypických tvarů.

Obecně o sítích proti hmyzu:

Sítě proti hmyzu jsou v té základní rovině dělené na sítě proti hmyzu pevné a sítě proti hmyzu s lemem. Ty pevné se montují z vnějšku domu (exteriéru), ty s lemem (pro plastová okna) se montují z interiéru a nijak neomezují funkci otevírání oken.

K výrobě těchto sítí zpravidla vystačíte s udáním šířky a výšky a v případě sítě s lemem s distancí rámu.

 

Atypické tvary sítí proti hmyzu:

Pokud máte atypická okna, vznikají Vám v případě sítí proti hmyzu hned dva problémy. Prvním je samozřejmě nárůst ceny za jakýkoliv výrobek na takové okno a druhým je obtížnější měření pro zadání výroby.

Cena atypické sítě proti hmyzu:

Klasická cena sítí proti hmyzu se odvozuje z velikosti  šířky a výšky. U sítě atypické se postupuje podobně (stejný princip je i u atypických žaluzií a rolet) vždy se započítá největší šíře a největší výše pro stanovení ceny za materiál (stejně jako u standardních rozměrů) a k tomu se připočte nějaký koeficient. V případě atypických sítí proti hmyzu je tento koeficient přirážka v podobě 50% ceny (může se lišit dle výrobce a druhu sítí).

Cena  atypu = cena standard + 0,5 x (cena standard)

Zaměření atypické sítě proti hmyzu:

Předně je nutné upozornit, že nelze vyrobit všechno. Sítě proti hmyzu mohou svírat minimálně vnitřní úhel 45° a větší. Viz. obrázek:

realizovatelné úhly pro sítě proti hmyzu

 Dále je potřeba velice dobře měřit, anebo vytvořit šablonu přesného tvaru sítě.  Atypické sítě proti hmyzu mohou být jak pevné, tak s lemem (do plastových oken). Vždy je ale dobré před vlastním nákupem podrobně konzultovat s odborníkem.

 

Realizování výroby:

Profily se seříznou pod daným úhlem a síť se opatří pohyblivým kloubem.

sestavení atypické sítě proti hmyzu 1 sestavení atypické sítě proti hmyzu 2 sestavení atypické sítě proti hmyzu 3 sestavení atypické sítě proti hmyzu 4

 

Autor článku: Ing.K.Smejkal (Styltex) www.Zaclona.cz

Výrobce atypických sítí: Praktic

22.5.2008

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe