Vše o žaluziích,
s odborníkem na žaluzie
Žaluzie

Lehká japonská stěna – nový pojem do slovníku dekoratérů

japonska_stena1

Vývoj japonských stěn, které v posledních letech stále více zastupují klasické záclony a závěsy.

Lehký závěs:

Pojem lehký závěs jste již pravděpodobně na těchto stránkách zachytili. Jde o záclonu, která není opatřená olůvkem, a proto existuje jen v jedné šíři na roli, která se sešívá v pruzích stejně, jako se šijí dekorační látky. Vlastně jde o záclony šité jako závěsy.

 

Lehká japonská stěna:

Pojem lehká japonská stěna znamená použití nejen záclon, ale hlavně jednoho dominantního panelu, který je ušit z jiného materiálu, vesměs výrazného natolik, aby na sebe strhl pozornost celé dekorace. Jde tedy o japonskou stěnu, která nezatemňuje (jde o použití záclonových materiálů) a je opatřena jedním dominantním panelem (může být i roletový).

interiér s lehkou japonskou stěnou

 

Co obnáší použití lehkých japonských stěn?

Především se jedná o prvky dekorativní s funkcí odpovídající záclonám. Tedy je vždy vhodné takový systém doplnit například roletou, nebo nejlépe bílou horizontální žaluzií. Ta se postará o funkční stínění, lehká japonská stěna pak o design.

složení dekorace s lehkou japonksou stěnou

  1. dekorativní panel
  2. ostatní panely - záclony
  3. hliníkový profil japonské stěny
  4. bílá horizontální žaluzie

Jak si lehkou japonskou stěnu navrhnout?

Lze nabídnout celkem dvě řešení. Jednak objednání prostřednictvím našich kalkulátorů (www.dointerieru.cz) anebo prostřednictvím našich designérů.

  • Vlastní návrh
  • Pozvat designéra

lehká japonská stěna s rostlinými motivy lehká japonská stěna s rostlinými motivy 2

Problematika spočívá v nalezení správného odstínu dominantního panelu, který je nositelem designu. Ostatní panely jsou většinou bílé, nebo jednobarevné. Materiál je většinou voilová záclona. Typ záclona 5331, záclona 5440 atp.. Co se týče dominantního panelu, jeho paleta je prakticky neomezená. Ať by šlo o různé druhy závěsů, po barevné záclony, nebo roletové látky. Vždy je potřeba dbát na to, aby design dominantního panelu „zrcadlil“ design interiéru. Barevnost kuchyňské linky, sedací soupravy, malby, nebo podlahy.

 

Závěr:

Lehké japonské stěny jsou vývojovým stupněm stále oblíbenějších japonských stěn. Tento druh stínění s ohledem na krásu i velice přijatelnou cenu (látky se neřasí, proto je jejich spotřeba nízká), můžeme jen doporučit.  

 

Autor článku: Ing.K.Smejkal www.Zaclona.cz

Designer: Iveta Supeková

30.10.2008

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe